86, Special Edition ,n20187»: P٫ ۹۱۹

علاوهبر اینکه فرانسه با جاذبههای بیشمار خود، یک سفر دلچسب و عالی برای شروع محسوب میشود. «تالاب و پل چوبی بندر کیاشهر» از جاذبههای گردشگری بسیار دیدنی گیلان و یکی از مراکز توریستی و بکر شهرستان آستانه اشرفیه است. ایران از کشورهایی بشمار می آید که از لحاظ جاذبه های طبیعی بسیار غنی می باشد. این جاده 70 کیلومتر است که 30 کیلومتر آن خاکی است و بهتر است با ماشین مخصوص بروید. روستا حاجی بکنده از طریق شهر خشکبیجار و شهر رشت با جاده ای مناسب قابل دسترسی است. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به دنبال تور اروپا ارزان میگردید، به این نکته توجه داشته باشید که باید تمامی خدمات یک تور را با تورهای مشابه بسنجید.

مقامات سازمان گردشگری بارها نسبت خرید تور در فضای مجازی به ویژه شبکههای اجتماعی هشدار سایت atours دادهاند. در تور دور اروپا 24 روزه مسیر ایتالیا به یونان و در تور کشورهای اسکاندیناوی، مسیر بین فنلاند تا سوئد به صورت دریایی و سوار بر کشتی طی خواهد شد. همچنین آنها باید قرارداد را برای شما ارسال کنند تا از جزییاتی مانند شرایط کنسلی تور و تعهدات آژانس آگاه شوید. همچنین کشورهای جنوب اروپا مانند یونان، اسپانیا و ایتالیا برای سفر در فصول سرد مناسب هستند. با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که حدودا هزینه ها در سنت پترزبورگ به چه صورت است و چقدر پول برای سفر به سنت پترزبورگ روسیه کافی است . در واقع بعد از تجربه های فراوان در دوچرخه سواری و گذراندن چند تور حرفه ای و صد البته خواندن سفرنامه های دوچرخه سواری می توان شیوه ی زندگی خود را عوض کرده و در بیشتر روزهای سال با دوچرخه در سفر بود، به اشخاص حرفه ای در سفر با دوچرخه، سایکل توریست می گویند. در این بین، احتمال صدور ویزا برای مسافرین آژانسهایی مانند ایوار که در نزد سفارت از اعتبار بالاتری برخوردار هستند و سالیان متمادی در اجرای تور اروپا فعالیت داشتهاند، بیشتر است.

آنها میخواهند زمان کوتاه آخر هفته خود را در کنار گروهی از دوستان یا دوستان جدیدی که در سفر با آنها آشنا میشوند به خوشی بگذرانند. یا از اینگونه سفرها رضایت دارید و از این به بعد مشترى همیشگى این تورها خواهید بود و پیدا کردن دوستان جدید را به سفر با خودروى شخصى ترجیح مىدهید. البته بیشتر آنها علاقهی چندانی هم به تماشا کردن بیرون ندارند و رقصیدن در راهرو باریک اتوبوس یا میان صندلیها را به دیدن طبیعت ترجیح میدهند. حمیدرضا هاشمی که سالهاست به عنوان راهنمای تورهای داخلی و خارجی مشغول کاراست، به دویچهوله میگوید: «تورهای یک روزهی آخر هفته، بیشتر مورد استقبال قشر شاغل یا دانشجو است. این روزها مهمترین نکته در تورهای خارجی در نظر گرفتن نوسانات قیمت ارز است. برای اطمینان از وضعیت قیمتها از فروشندگان تور تاثیر نوسانات قیمت ارز را سوال کنید. کوتاهترین تور اروپا ایوار ۵ روزه و طولانیترین آن، تور دور اروپا ۲۹ روزه است. علاوهبر آن، تورهای ۲۱ روزه، ۲۴ روزه، ۲۷ روزه و ۲۹ روزه، محبوبترین تورهای دور اروپا هستند.

همچنین به خاطر داشته باشید که به علت زمانبر بودن پروسه دریافت ویزای شینگن، تور اروپا لحظه آخری معنا ندارد و تمامی مقدمات تور باید از قبل به صورت کامل برنامهریزی شده باشد و تورها از سه هفته مانده به شروع، ثبتنامی نخواهند داشت. ساعت پرواز، محل قرارگیری و ستارههای هتل از موارد مهم تاثیر گذار در قیمت تور است که باید نسبت به آنها مطلع باشید. اصلاح رزروها براساس نیاز مشتری: کارشناسان در شغل گردشگری اغلب ممکن است به دلیل تغییر ناگهانی شرایط آبوهوایی و اضطرارهای شخصی که موجب تاخیر، کنسلی یا تغییر سفر میشوند، رزروهای مشتریان را اصلاح کنند و مجبور به مدیریت تغییرات یا کنسلی لحظه آخر شوند.

یادتان باشد که خرید از تبریز را یا باید در بازارهای قدیمی این شهر مانند بازار بزرگ تبریز که بزرگترین بازار سرپوشیدهی ایران است و بازارهای وابسته به آن همچون بازار مظفریه و بازار امیر و همچنین بازار شیشهگر خانه در حدفاصل خیابان تربیت و خیابان شهدا، تجربه کنید و یا باید به مراکز خرید تبریز بروید که در نوع خود جزو لوکسترین مراکز خرید ایران به شمار میروند. اگر در فضاهای مانند اینستاگرام و تلگرام آگهی تور دیدید، خرید خود را تنها در صورتی در این فضاها انجام دهید که مطمئن باشد، فروشنده یک آژانس مجاز گردشگری است. درباره خرید تور در فضای مجازی توصیههای بسیاری شده است. بسیاری از اشیای قدیمی ظروف سفالی، خمرههای مواد غذایی، مجسمههای مفرغی و استخوانهای حجیم از حیوانات یافت شده است. جزیرهی (Koh Samui) دومین جزیرهی بزرگ کشور پس از پوکت و خانه برخی از زیباترین خطوط ساحلی طلایی و نقرهای است که در جنوب شرقی آسیا خواهید یافت. این مسجد یکی از مکان های دیدنی آبادان است که در سال ۱۳۰۰ شمسی، در نقطهی صفر مرزی، همجوار با اروندرود ساخته شد. در کنار این مهم یکی از اصلی ترین ویژگی های این بنگاه ها پراکندگی آنها در اقصی نقاط کشور است که می تواند موجب تحرک و رونق اقتصادی شود.

حتی میتوانید دوچرخه اجاره کنید یا در صورت امکان، با پیادهروی از مکانی به مکان دیگر بروید. در این روستا میتوانید داخل کلبههای چوبی اقامت داشته باشید. در داخل اکثر اتاق هتلها صندوقی قفلدار برای نگهداری پول وجود دارد.- پاسپورت شما مهمترین مدرک هویتی شما در سفر است. شما در یک سفر میتوانید حداقل از ۲ تا ۷ کشور را بازدید کنید. ویزای شینگن را میتوانید از تمامی کشورهایی که جزو اتحادیه اروپا هستند دریافت کنید اما این کشورها هر کدام بنا به رابطههای سیاسی با ایران و اهداف خود نسبت به صنعت گردشگری، شرایط مختلفی را در پیش میگیرند. اما امروزه با وجود هزاران سایت و صفحه ی مختلف در زمینه ی معرفی مکان های مختلف گردشگری، تورها و هتل ها و حتی خرید بلیط های وسایل حمل و نقل عمومی، مخاطب با یک ساعت زمان گذاشتن و چرخیدن در گوگل یا اینستاگرام با حجم عجیب و غریبی از پیشنهادات مختلف روبرو می شود. اطلاعات گردشگری، تورهای راهنما، خرید، ورزش و تفریح و… در این مواقع بهترین راه پیدا کردن شماره تماس و گرفتن اطلاعات دقیق به طور تلفنی است.

وی تاکید کرد: این شکاف اساسی وجود دارد که ما فقط اعداد را نداریم، به این دلیل که علم محدود است و این کمبود اطلاعات وجود دارد. تنها محل برگزاری است که با توجه به تعداد افراد یک مینیبوس، اتوبوس وگاهی هم یک اتوبوس دوطبقه میشود. اما به راستى هنگام تصمیم گیری در خصوص انتخاب این نوع سفرها به چه نکاتى باید توجه کرد که خاطره خوش آن همیشه ماندگار باشد؟ مثلا همین امسال در یکی از سفرها از ورود مسافران به محل گردشگری جلوگیری شد و همه با اتوبوس به پاسگاه منطقه برده شدند و از آنها تعهد اخلاقی گرفتهشد. در این منطقه نیز چهار آبگیر زیبای دائمی وجود داشته و سه آبگیر دیگر، فصلی هستند؛ به همین دلیل نیز این منطقه را «دریاچههای هفت برم» نامیدهاند. 1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­های قبلی – مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبهروی هم- ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است. در یک برهه از تاریخ این شهر به عنوان پایخت آسیای صغیر رومی بیش از ۲۵۰ هزار نفر را در خود جای داد. هیچ تخفیفی، ارزش ثبت یک خاطره بد در ذهن شما را ندارد. نسبت به قیمتهای پایین محتاط باشید تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوید و سفر برایتان خاطره بدی بر جای بگذارد.

قیمت تور اروپا و تورهای ارزان! نکته: توصیه می کنیم به موقع برای خرید و رزرو تور مورد نظر خود اقدام کنید تا با محدودیت و اتمام موجودی و ظرفیت روبرو نشوید. ، در تمامی کشورهای اروپایی اقدام به اجرای تورهای ترکیبی مینماید. پیشبینی ما این است که در تورهای اروپا تابستان 1401 مثل سابق، در تمامی مسیرهای اروپایی به صورت تک و ترکیبی به اجرای سفر بپردازیم. زمستان های این مناطق سرد و تابستان ها بسیار گرم است. گردشگران اقلیم پسند که به دنبال آب و هوایی مناسب تر در فصول بسیار گرم یا بسیار سرد، راهی یک مقصد گردشگری خاص می شوند. حضور راهنمایی که برای اولین بار همراه شما به آن مقصد میآید یا اطلاعات کافی ندارد اتفاق خوشایندی نیست. به گفته آریامپور مدیر یک آژانس مسافرتی: «بارها اتفاق افتاده که به خاطر وضعیت مسافران چه از نظر پوشش چه از نظر رفتار مجبور به پاسخگویی بودهایم.

پلیسها به وسایل رها شده حساس هستند و ممکن است برای شما دردسر ساز شود.- حتما کارت هتل را در جیب لباس فرزند خود قرار دهید تا در صورت نیاز بتواند هتل را پیدا کند.بد نیست قبل از سفر چند جمله کاربردی به زبان مقصدتان را یاد بگیرید و اگر احساس راحتی کردید با استفاده از آنها با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. بعضی از این برج و باروها در نزدیکی خیابانهای اصلی و سایر جاذبههای گردشگری شهر قرار دارند و برای رفتن به آنها به زمان زیادی نیاز نخواهید داشت. تا جای ممکن از همراه داشتن پاسپورت در خارج از هتل خودداری نمایید.- اگر شبها دیر وقت از مترو استفاده میکنید، ترجیحا واگنهای شلوغتر را برای نشستن انتخاب کنید.- مکانهای توریستی مثل برج ایفل، میدان شان دو مارس، تپه مونمارتر، شانزلیزه، کاخ ورسای و ایستگاههای مترو مکان مناسب برای جیببرها هستند. ایوار تور کروز اروپا را به صورت گروهی برگزار نمیکند اما اگر علاقه به تور اروپا با کشتی دارید، میتوانید به صورت انفرادی، تورهای کروز را تهیه نمایید.

به طور مثال اکثر تورهای داخلی به طور گروهی برگزار میشود، اما در تورهای خارجی پر طرفدار، آژانسها تنها واسطه فروش بلیت و هتل هستند و کمتر گشتهای شهری جزو خدمات تور هستند. فیفا با انتشار نامهای اعلام کرد نمایندگی فروش تور جام جهانی قطر در ایران، به طور رسمی به شرکت علیبابا واگذار شده است. کدهای جهانی اخلاق گردشگری از سوی سازمان ملل متحد با هدف بهبود صنعت گردشگری و ایجاد تفاهمات بینالمللی از یک سو و دستیابی به توسعه پایدار و حفظ میراث گردشگری از سوی دیگر تدوین شد. این موارد و موارد متعدد دیگر باعث شده که کشورهای جهان به این صنعت اهمیت بدهند و از فلسفه ای که همراه خود دارد نهایت استفاده را ببرد.

حدود ۴۰ سال پیش ۴ جوان تصمیم گرفتند که شب را در این خانه سپری کنند. آنها که این روز را به دور از زندگی شهری و دغدغهها سپری میکنند، فرصت پیش آمده را به بهترین شکل با آواز، رقص و شادی در کنار یکدیگر میگذرانند. با توجه به اینکه تورهای اروپای ایوار با پرواز ترکیش انجام میشود، علاوهبر داشتن زمان پروازی مناسب، مدت زمان ترانزیت معقول، کوتاهی مسیر و همچنین کیفیت بالای پرواز، مسافرانی که از سایر شهرها جز تهران در تورهای ایوار شرکت میکنند، میتوانند از شهر خود به استانبول آمده و از آنجا به گروه ملحق شوند. هیچ تضمینی برای ویزا از طرف آژانس وجود ندارد اما با توجه به سابقه مسافر و مدارکی که به سفارت ارائه میشود، میتوان احتمال صدور ویزا را بررسی کرد.برای تور اول اروپا کجا برویم؟ با توجه به سیاستهای کلی کشور فرانسه و سابقه بالای فعالیت ایوار با این سفارت، احتمال صدور ویزای توریستی شما (به شرط تکمیل بودن مدارک اعلامی) بیشتر از سایر کشورهای حوزه شینگن خواهد بود.

همچنین اگر به تور دریایی اروپا علاقه دارید و میخواهید تجربهتان در قالب تورهای گروهی باشد، میتوانید در دو تور دور اروپا 24 روزه و تور اسکاندیناوی ایوار شرکت نمایید. مرتضایی فرد اظهار داشت: در این طرح، بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری می توانند از خدمات اقامتی (هتل، مجتمع های تفریحی و پذیرایی، بوم گردی)، تور (تفریحی، طبیعت گردی، تاریخی و فرهنگی) و خرید بلیط (هواپیما، قطار و اتوبوس) در قالب تسهیلات اعتباری (شامل خدمات تور) با بازپرداخت یکساله، تخفیفی (خدمات اقامتی و خرید بلیط) و همچنین کمک هزینه سفر (شامل خدمات تور برای بازنشستگانی که سهمیه سفر داشته باشند) استفاده کنند. این پارک شهرت جهانیش را مدیون سینمای رو بازش می باشد که تحت عنوان بزرگ ترین سینمای روباز در ایران و جهان به ثبت رسیده است و در صورتی که رأس ساعت 9 شب در این مکان حضور داشته باشید، شاهد فیلم سینمایی خواهید بود.