دکوراسیون کلینیک پوست و زیبایی

شاید تا کنون بارها و بارها برای حل مسایل و مشکلات تان و یا مشاوره گرفتن از متخصصین، برای ویزیت شدن توسط پزشکان، مجبور شده اید که به فضاهای کلینیکی، درمانی و یا مطب ها مراجعه کرده باشید. دکوراسیون مطب پزشکان عمومی به دلیل رفت و آمد زیاد بیماران و فعالیت زیاد پزشکان، متفاوت با سایر مطب هاست. مثلا مطب پزشکان، مطب دندانپزشکان، مراکز و کلینیکهای زیبایی، مراکز درمانی و … مثلا چیدمان درست صندلیها و انتخاب درست رنگ ˓تهویه مناسب در مطب و .. همگی از عوامل رضایتمندی مراجعین است.

معنای نوسازی مطب و ضرورت انجام آن چیست؟ بهتازگی پس از انجام بازسازی و روند طراحی داخلی کلینیک زیبایی جهت گسترش فضاهای داخلی مساحت آن بیش از سه برابر فضا بهحجم آن اضافه شده است. نور مناسب فاکتور مهمی در طراحی تمامی فضاها می باشد ولی در برخی طراحی ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. در میان رنگ های روشن ، رنگ سفید از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.رنگ سفید ، ایده آل ترین رنگ در دکوراسیون مطب خواهد بود. در کلینیک های پوست و زیبایی مبلمان راحتی و پاف های مختلف محبوبیت بسیار بیشتری دارند و تقریبا می توان گفت که هیچ فردی برای دکور کلینیک زیبایی خود به دنبال سبک های سلطنتی و غیره نیست چون اصلا برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده اند. امروزه تقریبا در تمامی عرصه ها جلب رضایت مشتری از اهمیت خاصی برخوردار است.

در ادامه لطفا با مهرازک همراه شوید تا با هم به بررسی طراحی کلینیک زیبایی پرداخته و با جزییات طرح را از زبان تهیه کنندگان این مجموعه به همراه 8 تصویر دیزاین به سبک مینیمالیسم آشنا می شویم. استفاده از رنگ های گرم همچون قرمز و یا رنگ هایی همچون مشکی، می تواند سبب تشدید درد بیماران و کلافگی و به هم ریختگی آن ها شود. از استفاده کردن از نورهای فلورسنت خودداری کنید، زیرا میتوانند باعث سردرد و سوزش چشم شوند.

چرا که طراحان با در نظر گرفتن تمامی امور و نیازها، متناسب با آن ها و مطابق با استانداردها، فضا را تقسیم بندی و طراحی می نمایند، به گونه ای که هم زیبا و هم کاربردی باشد. در طراحی مدرن دکوراسیون مطب در تهران، اغلب آن را به منطق مختلفی تقسیم میکنند. این دندانپزشک در ابتکاری جالب، مطب خود را به گونهای طراحی کرده است که بیماران نه تنها ترس و نگرانی ناشی از کشیدن یا پر کردن دندان خود را فراموش میکنند، بلکه کاملاً سرگرم میشوند. بلکه توجه به نکات مهمی مانند نور کافی در محیط، تهویه مناسب، طراحی اتاق انتظار برای مراجعه کنندگان و… اگر در ابتدای طراحی فضای دکور کلینیک زیبایی هستید، نحوه قرارگیری پنجره ها را به گونه ای انتخاب کنید که محل انتظار بیماران یا مراجعه کنندگان پرنور باشد.

نکته دیگری که در طراحی داخلی مطب به شکل مدرن و امروزی میتوانید به کار ببرید استفاده از مبلمان راحت و خانگی به جای ردیف صندلیهای کنار هم است. تجربه ثابت کرده است که با اضافه کردن طیف رنگی روشن و رنگ های متنوع می توان تغییر بسیار چشمگیری در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در نظر گرفت و از این جهت بسیار کارآمد بود. مرکز دکوطرح متخصص در امر طراحی داخلی انواع سازه ها و بناها با کاربری های متنوع میباشد و پروژه های زیادی را در زمینه طراحی مطب دندانپزشکی و پزشکی انجام داده است. مثلا انتخاب رنگ مناسب، طراحی کف سالن، انتخاب درست میز و صندلی و … دو رنگ سبز و سفید برای این پروژه انتخاب شدند.تا نشان دهنده باروری و سرزندگی باشند.این مطب، قبلا یک آپارتمان بود.

می شوند. هر کدام از این موارد را در صورتی که به درستی و متناسب با فضای اطراف خود به کار ببریدف می تواند تاثیر بسیار مثبت و قوی را بر روی دکوراسیون و فضای داخلی مطب زنان از خود بر جای بگذارد. به طور کلی طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک های پزشکی با هر تخصصی در این مرکز انجام میشود. بسیاری از از آن ها دارای الگوی طراحی مشترک و پالت رنگی چون خنثی، برنز، قرمز و قهوه ای بودند.

جهت طراحی داخلی مطب برای چشم پزشکی باید قواعد چیدمان دکوراسیون داخلی را رعایت کرد. بحث نوسازی مطب پزشکان و کلینیکها با هدف مدرن و شیک کردن ساختمان و تغییر لوازم و ادوات فرسوده و کهنه انجام میشود. شما نیز بهراحتی میتوانید با استفاده از خدمات آچاره در بازسازی مراکز درمانی، نوسازی مطب خود را به بهترین نحو در کوتاهترین زمان ممکن و با مناسبترین هزینه انجام دهید. به این صورت که می توانید با استفاده از گل های زیبا و یا گیاهان آپارتمانی این حس را به مراجعه کنندگان انتقال دهید. بنابر این باید در طراحی فضاها و مکان های درمانی باید دقت کنیم که کمترین تاثیر منفی بر روی بیمار را داشته باشد و تا آن جا که ممکن است، از فضاهای دکور شده ای استفاده کنیم که تاثیر مثبت و خوبی بر روی روح و روان مراجعه کنندگان بگذارد.

طراحی داخلی مطب روانپزشکی

در این نوع فضاها رنگ نور اهمیت زیادی دارد و از رنگ هایی مانند زرد بهتر است که استفاده نشود . البته استفاده از کمد ها و کلازت های سفید به همراه آینه ، دکوراسیون داخلی اتاق های جراحی ما را تکمیل می کنند. افزودن امکاناتی نظیر تلویزیون یا چندین گلدان زیبا به این اتاق می تواند آرامش این زنان غالبا حساس را بیشتر کند و تحمل زمان طولانی انتظار به همراه نوزاد بی قرار را آسان تر نماید. معمولا بهتر است اتاق پزشک برای راحتی بیشتر مراجعین توسط پارتیشن جدا نشده باشد و یا دید مستقیمی از سالن انتظار نداشته باشد. به همین دلیل بهتر است. از این رو به دنبال طرح و سبکهای شلوغ و پیچیده برای کلینیک خود نباشید.

فضایی برای انتظار مراجعه کنندگان، کانتر منشی و اتاق پزشک. برای مثال مد نظر قرار دادن روحیات مراجعه کنندگان، توجه به سطح توقع بیماران، توجه به محدوده سنی بیماران و بررسی دقیق سطح بیماران و علایق آنها حتما باید هنگام بازسازی مطب مد نظر قرار داده شود. در حالی که مطب یک پزشک اعصاب و روان نیازمند خصوصیاتی جهت ایجاد آرامش حداکثری در بیماران است. طراحی کلینیک زیبایی و جراحی پلاستیک باید برای مراجعین لطیف، آرامش دهنده و جذاب باشد. برای مثال برای طراحی داخلی مطب اطفال نیازمند فضایی شاد و کودکانه است در صورتی که برای طراحی مطب روانشناس نیازمند ویژگی هایی برای آرامش حداکثری بیماران است. چرا که محدودهی سنی برای مراجعه کنندگان وجود ندارد و مطب چشم پزشکان، پذیرای طیف سنی وسیعی از مراجعه کنندگان است. هزینه نهایی بازسازی مطب پزشک و کلینیکها با توجه به شرایط بازار، میزان ثابت و دقیقی ندارد چرا که قیمت مصالح بهطور مدام در حال تغییر است.

این مطب ها دارای بخش و یا دپارتمان های مختلف و مجزا را ندارند و درواقع ساختمان این مطب از یک اتاق انتظار یا سالن انتظار و یک اتاق درمان که همان اتاق پزشک می باشد، طراحی داخلی مطب دندانپزشکی تشکیل شده است. مطب پزشکان جایی است که اغلب بیماران با دردهای فیزیکی و روحی خود به هدف درمان و بهبود بر آن قدم می گذارند و با تمام وجود نیاز به آرامش دارند . شرکت معماری و دکوراسیون هیرادانا طراح داخلی و مجری دکوراسیون مطب پزشک با تمامی کاربری ها و در انواع سبک ها و همچنین دکوراسیون کلینیک های پزشکی آماده طراحی داخلی ، نظارت و اجرای دکوراسیون تضمینی پروژه کارفرمایان عزیز با حداقل هزینه و زمان و حداکثر کیفیت میباشد . چه نوع متریالی رو برای طراحی کلینیک زیبایی توصیه می کنیم؟ هنگام تعمیر و نوسازی مطب به چه نکاتی باید توجه نمود؟

دکوراسیون داخلی مطب مامایی

برای اینکه دکور کلینیک زیبایی شیک و لوکس داشته باشید باید به چندین نکته و اصل مهم توجه داشته باشید. اگر سبک دکور کلینیک پوست و زیبایی شما، سلطنتی و لوکس است از آینه های با طرح های تزیینی استفاده کنید. برای دکوراسیون اتاق های معاینه و دکتر هم سعی کردیم با رعایت هارمونی با دیگر بخش های بازسازی ساختمان فضایی متفاوت و شاخص را ایجاد کنیم ، استفاده از پوسترهای دیواری متناسب با فضا که با کاغذدیواری های طرح دار تکمیل می شوند دکوراسیون لوکس ما را کامل میکنند . همچنین در برخی مواقع می توانید رنگ های مختلف آجری و تناژهای مختلف آبی را هم استفاده کنید. دقت داشته باشید که جدای از رنگ مبلمان دکور کلینیک زیبایی، فرم و مدل مبلمان هم اهمیت بالایی دارد. از طرفی هر چقدر مدل و فرم آینه هایی که برای دکور کلینیک زیبایی انتخاب می کنید بهتر و مناسبتر باشند، فضای شما را شیکتر نشان خواهند داد.

طراحی داخلی مطب مدرن

در صورتی که مبل دکور کلینیک زیبایی دارای کلاف و پایه های از جنس استیل است و ظاهر مینیمال دارد، از رنگ های خاکستری، سبز زیتونی، نارنجی یا حتی مشکی و بنفش انتخاب کنید. ضمنا از جنس و مدلی استفاده کنید که از سمت بیرون دید نداشته باشد. در برخی از طرح های امروزی این امکان وجود دارد تا با استفاده از تصاویر متحرک در سقف، اوقات قابل تحملی را برای بیمار به وجود آوریم. بر اساس قوانین وزارت بهداشت هر مطب باید پروانه تاسیس داشته باشد تا بتواند فعالیت کند و با توجه به خدماتی که ارائه میدهد تجهیزات مناسب و بهداشتی داشته باشد. در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید به داشتن محیطی آرام، امکان چیدمان چندین یونیت با فاصله های مناسب در فضاهای کلینیک که به طور همزمان چندین پزشک در حال کار کردن هستند و نصب نمایشگرهایی در مقابل دید بیمارانی که روی یونیت قرار میگیرند برای جلوگیری از کلافگی بیماران، توجه نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر

بنابراین از لامپ های با نور گرم در اطراف آینه ها استفاده کنید ولی مراقب باشید که سایه نور لامپ روی مشتری نباشد. به عنوان مثال چنانچه از رنگ سفید برای دیوارها استفاده کرده اید، برای سرامیک یا سنگ کف، رنگ مشکی انتخاب نمایید. انتخاب مبلمان و صندلی برای این مکان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و برای راحتی بیماران در اتاق انتظار باید از مبلمان راحت و کاربردی استفاده نمایید. تصاویر ابرقهرمانان کارتونی استفاده نمایید و در بقیه ی اتاق ها، سایر شخصیت های فیلم های تلویزیونی و کارتونی که محبوب کودکان هستند. پس برای بازسازی مطب و کلینیکها زیبایی باید از بهروزترین و جدیدترین طراحیها استفاده گردد تا بتوان محیط را شیک و مدرن بازسازی کرد. توجه به علایق و روحیات مراجعه کنندگان، نکته اصلی در بازسازی نما و تغییر دکور داخلی مطب و کلینیکها است.

طراحی داخلی کلینیک درمانی

اولین موردی که باید پیش از هر چیزی به آن توجه کنید، در خصوص نحوه استفاده کردن از رنگ ها است. مهمترین چیزی که باید موقع انتخاب مبل کلینیک زیبایی به آن دقت کنید، رنگ مبل است. با توجه به موارد بالا، داشتن طراحی دکوراسیون داخلی برای مطب شما موردی ضروری است. این سبک طراحی باتوجه بهاینکه سبکتر و طبیعیتر بوده و با مجموعه راحتتر پیوند خورده برگزیده شده است. باید اشاره کنیم که با توجه به کاربری این دو فضا از یک درب شیشه ای در بین این دو اتاق استفاده کردیم که سیرکولاسیون مناسبی را ایجاد نماید ، حتی در انتخاب و خرید مبلمان اداری هم از منحصر به فرد ترین و شاخص ترین طرح ها استفاده کردیم تا به بهترین نتیجه برسیم.

با توجه به کانسپت طراحی و سبک دکوراسیون داخلی ما به دنبال فضایی شاد و متفاوت در اتاق های درمانی بودیم به همین دلیل هم از طرح ها و رنگ های متفاوتی برای دکوراسیون اتاق های مختلف استفاده کردیم و هر اتاق را با رنگ های متفاوت و خاص کامپیوتری اجرا کردیم تا به فضاهایی متنوع، شاد و همچنین آرامش بخش برسیم که مراجعین درگیر ترس های ناشی از بودن در این گونه فضاها نشوند و احساس راحتی بیشتری داشته باشند. طراحی کلینیک زیبایی هم از نظر عملکرد و هم از نظر زیبایی شناسی باید در بالاترین درجه کیفی بهاجرا درآیند. معمولا یک کارفرما خواهان این است که مبلغ و هزینه هایی که می خواهد برای طراحی خرج کند برایش کاملا شفاف و بدون ابهام و از ابتدای کار مشخص باشد که بعد ها با مشکل رو به رو نشود. در طراحی این مجموعه توجه همزمان به سه بعد کف، دیوار و سقف صورت گرفته است و سعی شده است از رنگ های روشن مخصوصا رنگ سفید که در فضاهای بهداشتی درمانی بسیار متداول است، بهره گرفته شود.

دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان